اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان کردستان

تاریخ: 14 فروردین 1400

پیام قدردانی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان از فعالین ستاد خدمات سفر

متن پیام بدین شرح می باشد:
 
                                                       
(منَ لَم یَشکُرِالمَخلوق لَم یَشکُرِالخالِق)

🔹پایداری رسم کهن نوروز و پیوند ناگسستنی آن با فرهنگ و تمدن آریایی این سرزمین، سرآغاز زیبایی‌های وصف ناشدنی از در کنار هم بودن و آغازی نو و جدید از زندگی است که فرصت رویش‌های بهاری را غنیمت شمرده و سفر آغاز می‌شود.

🔹نوروز به عنوان یکی از سنت‌های هویت بخش و میراث زیبایی و زیبا اندیشی همواره عرصه سفر است و سفر در هنگام نوروز از نظر نمادین و نیز مبتنی بر ذات روح بخش خود نشانگر رابطه زیبای روح انسان با طبیعتی است که از پس یک زمستان سرد، مژده بهار آورده و صدای امید را در گوش زمان زمزمه کرده است.

🔹همت ستودنی همه مهربانان و مهراندیشانی که مهربانی خود را با توجه به درگیری کشور با ویروس منحوس کرونا وقف هموطنان خود کرده و حلاوت خدمت به دیگران را بر لذت در کنار خانواده بودن و استراحت نوروزی ارجح دانسته و تلاشگرانه در مسیر تسهیل سفرهای نوروزی سال ۱۴۰۰ اقدام کرده‌اند، با هیچ کلمه‌ای قابل تقدیر نیست و بی شک فقط نگاه ویژه خداوندی و لطف اوست که پاداشی شایسته به این بزرگواران خواهد بود.

🔹در این مجال به همت استوار همه خدمت‌گزاران ستاد اجرایی خدمات سفر استان کردستان آفرین گفته و از تلاش های اثرگذار تمامی این عزیزان برای ایجاد زمینه سفر مسئولانه و ایمن، آسان و شادی آفرین برای تک تک گردشگران نوروزی نهایت تقدیر را دارم.

🔹امید است با توجه به اهمیت جایگاه خدمات‌رسانی به مسافرین نوروزی و تاثیر آن در اقتصاد و فرهنگ مردم روزی فرا برسد که بر ویروس منحوس کرونا غلبه کنیم و صنعت گردشگری کردستان دوباره شکوفا و پویا شود.


🔹یعقوب گویلیان
 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان

🌹🌹🌹

روتیتر